Zwiększenie sprzedaży za pomocą SEO o 500% a rzeczywistość

Głównym celem pozycjonowania stron www jest zwiększanie sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej lub sklepu www. Każdy właściciel sklepu internetowego czy strony chce, aby dzięki temu narzędziu sprzedaż zaczęła rosnąć lawinowo. Dlatego też, jeśli myślimy o zwiększeniu sprzedaży za pomocą SEO, to należy wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Pierwszym z nich jest obsługa sklepu, która ma ogromny wpływ na sprzedaż. Ważne jest również podejście właściciela takiego sklepu do swojego biznesu. Rzeczą podstawową jest niezaniedbywanie swojego sklepu i traktowanie klientów poważnie. Mowa tutaj o konieczności czekania na wiadomość zwrotną, czy tak zwany głuchy telefon. Niektóre agencje marketingowe stosują dość sprytny zabieg marketingowy, który nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Wyobraźmy sobie, że nasz sklep przed pozycjonowaniem sprzedawał towar na kwotę 100 zł miesięcznie, a firma obiecała nam 500% wzrostu. Oznacza to wywiązanie się z umowy, ponieważ wypracowano przychód ze sprzedaży na poziomie 600zł.

Klienci, którzy zetknęli się z twardą rzeczywistością w postaci niezadowalającej sprzedaży, nie wspominają pozytywnie usługi SEO, z której korzystali. Dlatego też warto pamiętać, że nasze oczekiwania względem usługi, mogą być dalekie od rzeczywiści. Klienci bardzo często przed rozpoczęciem współpracy wyobrażają sobie, że dzięki SEO ich sprzedaż wzrośnie do ogromnego poziomu, najlepiej do poziomu, jaki osiągają najwięksi gracze na rynku. Jest to oczywiście niemożliwe przez pierwsze kilka lat korzystania z SEO. Pozycjonowanie jest świetną usługą, która pozwala dotrzeć do nieograniczonej liczby potencjalnych klientów z całego świata. SEO jest jedyną formą reklamy, która jest w stanie dotrzeć do większości ludzi. Telewizja, radio czy prasa docierają jedynie do niewielkiej części społeczeństwa i w dodatku do ściśle określonej grupy odbiorców, która niekoniecznie musi być zainteresowana tym, co jest reklamowane. Czymś oczywistym jest to, że SEO generuje sprzedaż i zwiększa przychody spółki, lecz warto pamiętać, że nie ma na świecie formy reklamy, która w kilka miesięcy z nieznanej firmy stworzy giganta generującego milionowe obroty.  Obietnice i gwarancje wielkich zysków z SEO są trochę jak obietnice wielkich100% zysków w skali roku z inwestycji.

Pozycjonowanie jest na dziś najbardziej atrakcyjną formą reklamy, która ma największą stopę zwrotu z poniesionej inwestycji. SEO jest najtańszą formą reklamy na rynku i żadna inna forma reklamy nie daje możliwości dotarcia do tak dużej liczby użytkowników za niewielkie pieniądze. Nawet ulotki są już droższą formą reklamy, ponieważ sam koszt druku jest niewielki w przeliczeniu na jedną sztukę, lecz koszt ich dystrybucji jest już znaczący. Zwiększanie sprzedaży o 500% dzięki SEO jest możliwe, ale tylko w przypadku nowego biznesu, który ma niewielką sprzedaż. Wyobraźmy sobie, że nasza firma jest znana na rynku a agencja SEO obiecuje podnieść sprzedaż o 500% . Zastanówmy się czy jest w stanie dotrzymać słowa? Oczywiście nie jest w stanie tego wykonać, ponieważ oznaczałoby to nagłe zwiększenie udziału w rynku aż pięciokrotnie, co jest niemożliwe do wykonania  jakimikolwiek metodami. W dzisiejszych czasach, aby pozyskać klienta, firmy są w stanie obiecać wszystko, co sprawia, że sprzedawana jest nieprawda. Brak odpowiedzialności za to, co się mówi czy pisze, doprowadza do sytuacji w których klient otrzymuje informacje niezgodne z prawdą, a przekonuje się o tym dopiero po kilku miesiącach korzystania z usługi, kiedy zamiast 100 tyś zł sprzedaży, udaje się zrobić 10-20 tyś zł, co jest i tak świetnym wynikiem, jak na początkujący sklep.

Dodaj komentarz