Zaplecza pozycjonerskie – dlaczego warto inwestować w ich budowę oraz rozwój?

Pozycjonowanie stron www nie może odbywać się bez stosowania linkowania zewnętrznego, które ma kluczowe znaczenie w całym procesie. Aby móc prowadzić działania linkujące, należy posiadać miejsca, w których taki link można zamieścić. Warto pamiętać, że kupowanie linków jest niedozwolone, a linki takie traktowane są jako szkodliwe. Brak możliwości kupowania linków, wynika z faktu, iż Google chce, aby wszyscy właściciele stron www mieli równe szanse w wyścigu do TOP10. W czasie, kiedy można było kupować linki, w TOP10 dominowały strony, które posiadały odpowiednie budżety na ten cel. Dzisiaj, aby zdobyć wartościowy link, należy się nieźle namęczyć. Jednym z nich są zaplecza pozycjonerskie, które wymagają ciągłego rozwoju, jak i nakładów finansowych na ich utrzymanie. Niestety, ale tego typu forma inwestycji wśród firm z branży SEO, nadal jest niepopularna ze względu na koszty, jakie należy ponosić.

Mało kto jednak wie, że posiadanie takich zaplecz, obniża koszty świadczenia usług. Firma pozycjonerska, która nie musi kupować miejsc do linkowania, może świadczyć tańsze usługi na wysokim poziomie. Wysokie koszty pozycjonowania w dużej mierze wynikają właśnie z faktu, iż każdy link prowadzący do strony klienta, musi zostać kupiony. Dlatego też konkurencyjne firmy oferują pozycjonowanie w wysokich cenach. Tłumaczą się kosztami, jakie muszą ponieść, aby móc wykonywać skutecznie usługę. Nie każda firma jest w stanie udźwignąć wysokie koszty, jakie należy ponieść za pozycjonowanie, co czasami przekłada się na efekty. Klient nie opłaca faktur w terminie, co przekłada się na brak środków na zakup linków. Firma pozycjonerska ich nie kupuje i mimo upływu czasu, efekty się nie pojawiają. Zaplecza pozycjonerskie są niezbędnymi narzędziami pracy dla agencji zajmujących się pozycjonowaniem stron www.

Budowanie zaplecz trwa wiele miesięcy i związane jest z koniecznością ponoszenia kosztów na ich utrzymanie, jak i rozbudowę. Dobre zaplecze pozycjonerskie powinno istnieć od min 2-3 lat i posiadać w swojej bazie kilkaset ciekawych i unikalnych tekstów. Oczywiście taka strona zapleczowa powinna być systematycznie uzupełniania o kolejne teksty. Zaplecze takie powinno być oczywiście dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO oraz linkowane, aby było na jak najwyższych pozycjach w TOP10. Zaplecze pozycjonerskie powinno generować ruch organiczny. Nie powinny to być martwe miejsca, które powstały tylko do zamieszczania linków, ale powinny żyć swoim życiem. Zanim stronę zapleczową będzie można nazwać wartościową, trzeba przez pierwszy rok intensywnie pracować nad jej rozwojem. Utrzymywanie jak i rozwój takich miejsc, sprawia, że firma SEO jest wiarygodna. Niestety brakuje na rynku firm, które dysponują własnymi zapleczami SEO. Działanie takich firm to czysta improwizacja, która polega na poszukiwaniu metod, jak i miejsc do linkowania dopiero w momencie, kiedy pojawia się klient.

Czy warto ufać takim firmom? Z pewnością warto się kilka razy zastanowić, zanim podpisze się umowę z firmą, która nie dysponuje własnymi zapleczami pozycjonerskimi. W dzisiejszych czasach bazowanie na miejscach, które szybko znikają z sieci, ponieważ autor na nich nie zarabia, jest coraz popularniejsze, co pokazuje, że linkowanie w takich miejscach jest pozbawione logiki. Jeśli pozycjonowanie ma być trwałe i w miarę skuteczne, to powinno być oparte o zasoby, które istnieją w sieci od kilku lat i nie są to miejsca, które powstają w celu osiągania szybkich zysków przez twórców.  Powinny to  być t miejsca, które rozwijane są w sposób ciągły, bez znaczenia czy zarabiają, czy też nie.

Dodaj komentarz