Prawdziwe czynniki rankingowe Google – jakie?

Jeśli ktoś twierdzi, że istnieją czynniki rankingowe, które sprawiają, że strona pojawia się w TOP10, to zwyczajnie kłamie. Dlaczego nie istnieje coś takiego, jak prawdziwe czynniki rankingowe? Ponieważ nie ma jednego przepisu na udane pozycjonowanie. Nawet jeśli przygotujemy idealną stronę www, nasyconą wieloma wartościowymi treściami i naszpikujemy ją linkami wysokiej jakości, to nasza strona może nie wejść do TOP10 wyników wyszukiwania. Obserwując strony www znajdujące się w TOP10 pod różnymi słowami kluczowymi, można wnioskować, że teza mówiąca o braku prawdziwych czynników rankingowych, zdaje się być prawdziwa. Google nigdy nie ujawnił i nie ujawni, jak działa wyszukiwarka Google. Upublicznienie takich danych byłoby początkiem końca koncernu Google, który generuje zyski jedynie z płatnych usług reklamowych. Wiele stron znajdujących się w TOP10 wyników wyszukiwania jest bardzo uboga w treści czy linki zewnętrzne, a mimo to znajduje się w TOP10 wyników wyszukiwania. Zjawiska tego nie da się w żaden rozsądny sposób wytłumaczyć.

Dlatego też nie powinno się wierzyć, jeśli ktoś twierdzi, że wie jak funkcjonuje wyszukiwarka Google. Aby móc skutecznie pozycjonować strony www, należy przede wszystkim prowadzić obserwacje, jak zachowuje się strona po wdrożeniu danego elementu. Obserwacja, a następnie analiza pokaże nam, czy nasza metoda przynosi efekty. Jeśli okaże się, że działa, to można powiedzieć, że to, co wdrożyliśmy na stronie ma wpływ na ranking pozycji w wynikach wyszukiwania. Prawdziwe czynniki rankingowe to takie, które realnie w danym momencie działają. Nie ma jednego gotowego zestawu czynników rankingowych, które mają wpływ na pozycje. Czasami strona może być świetnie przygotowana pod SEO, lecz jej szablon jest w którymś momencie nieczytelny dla botów Google i strona znajduje się daleko w wynikach wyszukiwania. Elementów, które mają wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania jest tak dużo, że tak naprawdę jeden z nich może zaważyć na wyniku pozycjonowania. Dlatego tak ważne jest prowadzenie analizy strony, którą pozycjonujemy i obserwacji jej zachowań.

Czasami zanim uda się zastosować odpowiednią konfigurację SEO strony, należy podjąć kilka prób. Na rynku nadal istnieją podmioty, które za cenę opowiadania nieprawdy, chcą pozyskiwać nowych klientów. Zbyt mały wskaźnik zaufania do usług SEO sprawia, że nadszedł czas na mówienie prawdy o pozycjonowaniu stron www. Pozycjonowanie stron www jest możliwe i nadal jest ważnym kanałem w pozyskiwaniu klientów. Pozycjonowanie stron internetowych nadal jest czymś, co daje firmom realne korzyści. Niestety nadal wiele firm podchodzi do pozycjonowania bardzo szablonowo i uważa, że pozycjonowanie to żadna filozofia. Opierają się na przestarzałych metodach, ponieważ nie znają innych, lub z jakichś powodów nie chcą poszukiwać nowych metod pozycjonowania. Pozycjonowanie jest bardzo pracochłonne i aby osiągnąć efekt, nie da się iść na skróty i przyśpieszyć wdrażania kolejnych elementów w procesie. Jeśli uznamy, że możemy coś kupić na zewnątrz lub zlecić to podmiotom trzecim, to nie liczmy na efekt.

Czas kupowania linków, tekstów czy innych usług SEO, już się skończył i działania takie nie przyniosą żadnego efektu. Tworzenie treści, poszukiwanie miejsc do linkowania, czy wdrażanie elementów SEO na zasadzie bezmyślnego produkowania i publikowania, nie sprawi, że wdrożymy prawdziwy czynnik rankingowy. Dzieje się tak dlatego, że czynnikiem rankingowym może być test, w którym zamieszczany jest link prowadzący do strony. Sztuka polega na tym, aby np. tekst stał się czynnikiem rankingowym, musi być odpowiednio skonstruowany oraz zamieszczony w odpowiednim miejscu. Aby przekonać się, czy miejsce jest odpowiednie i czy zadziała, trzeba to sprawdzić. Jeśli dana konfiguracja nie działa, to należy uznać ją za błędną i testować kolejną i kolejną, aż opracuje się taki przepis, który pozwoli skutecznie pozycjonować strony www. Prawdziwe czynniki rankingowe to te, które powodują reakcję strony na algorytmy Google. To, co działało kilka lat temu, dzisiaj nie działa skutecznie, co pokazuje, że czynniki rankingowe są elementami dynamicznie się zmieniającymi. Aby dowiedzieć się jakie są to czynniki, należy je poszukiwać za pomocą badań.

Dodaj komentarz