Dobry i szybki hosting – klucz do sukcesu w SEO

Szybkie wczytywanie się strony oraz możliwość zadania wielu pytań przez wyszukiwarkę, to podstawowy element, który należy wziąć pod uwagę przy włączeniu strony www w Internecie i pozycjonowaniu strony. Dobry i szybki hosting to jeden z wielu kluczy do sukcesu, który przybliży naszą witrynę do TOP10 wyników wyszukiwania Google. Wiele osób wybierając hosting, na którym będzie znajdowała się strona www, kieruje się głównie ceną. Im tańszy tym lepszy, co jest błędnym rozwiązaniem. Każdy specjalista SEO wie, jak ważne jest, aby posiadać dostęp do pomocy technicznej przez 24h na dobę, bez konieczności czekania do następnego dnia na odpowiedź. Wyobraźmy sobie sytuację, że nasza strona ulega awarii podczas dodawania nowych wpisów czy zdjęć. Mamy sobotę i nikt nie odbiera telefonu u naszego dostawcy hostingu. Brak działającej strony przez 3 dni może doprowadzić do spadków pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Słaby hosting jest także przyczyną wolnego wczytywania się strony, mimo że została przeprowadzona jej optymalizacja. Nie każdy hosting jest tak wydajny, jak powinien. Czasami wystarczy wykonać prosty test strony www, aby przekonać się z jakim hostingiem ma się do czynienia. Wiele tanich, komercyjnych hostingów nie pozwala np.: na kompresję plików GZIP czy zmiany polecenia Cron co 1min. Przy częstszych próbach nawiązania połączenia z serwerem wpadają blokady. W przypadku sklepów z dużą ilością produktów, szybki hosting jest niezbędny. Google odwiedza każdą podstronę takiego sklepu i w przypadku wolnego wczytywania się strony, zmniejsza limit indeksowania. Specjaliści zajmujący się techniczną optymalizacją stron internetowych zapewne spotkali się z sytuacją, w której dobrze zoptymalizowana strona www była wolna. Mimo kolejnych zabiegów nie udało się jej przyśpieszyć. W przypadku dobrych hostingów, które są czterokrotnie droższe od tych najtańszych, nie trzeba się martwić o takie sytuacje. Mając stronę na dobrym hostingu można być spokojnym, że specjalista SEO odpowiednio ją przyśpieszy i nie będzie większych problemów.

Strona, która nie funkcjonuje na szybkim hostingu, nie ma większych szans na wypozycjonowanie. Jeśli robot Google nie będzie miał do niej dostępu, to nie będzie w stanie każdego dnia indeksować zawartości strony na odpowiednich pozycjach. Najczęstszą przyczyną braku efektów pozycjonowania strony www jest hosting, który skutecznie się broni przez ingerencją robotów wyszukiwarek internetowych. Na początku współpracy, firmy oferujące usługi pozycjonowania nie są w stanie zweryfikować jakości hostingu. Dlatego takie problemy wychodzą dopiero po jakimś czasie. Wyszukiwarki Internetowe z roku na rok są coraz bardziej wymagające, jeśli chodzi o czas wczytywania się strony. Jeśli chcemy, aby nasza strona skutecznie się pozycjonowała, to musimy zadbać o solidne fundamenty, czyli miejsce na stronę, które zapewni sprawne jej działanie jak i pomoc techniczną 24h/dobę, 365 dni w roku. Mało który specjalista SEO, organizujący szkolenia, wspomina o hostingu, jako ważnym czynniku rankingowym, który ma wpływ na pozycje. Współczesne strony www przeładowane są wieloma skryptami, które potrzebują szybkiego hostingu, aby móc sprawnie funkcjonować. Wbrew powszechnej opinii, to nie Google utrudnia pozycjonowanie, a twórcy stron www, którzy nie uprzedzają o tym fakcie swoich klientów, oferując im hosting, który spełniał oczekiwania technologiczne kilka lat temu.

Dodaj komentarz