Czym jest pozycjonowanie stron www – w szerszym znaczeniu

Pozycjonowanie stron www jest procesem, które należy podzielić na trzy etapy. Oczywiście każdy z etapów powinien być wykonywany z zachowaniem przyjętej strategii. W sieci krąży wiele mitów, jak należy pozycjonować strony www oraz co jest dozwolone, a co nie. Otóż nie ma uniwersalnej recepty, jak powinno odbywać się pozycjonowanie strony www, oraz jakimi metodami należy je wykonywać. Pozycjonowanie stron www nie jest jedynie dodawaniem linków prowadzących do strony i umieszczaniem w sieci artykułów sponsorowanych, powiązanych tematycznie ze stroną, którą pozycjonujemy. Aby pozycjonować strony www, nie wystarczy być dobrym specjalistą SEO. Należy posiadać umiejętności umożliwiające przeprowadzanie optymalizacji, czy wykonanie audytu. Aby skutecznie pozycjonować strony www, należy przede wszystkim posiadać dużo cierpliwości i czasu na poszukiwanie nowych metod pozycjonowania, które pozwolą osiągać jak najlepsze wyniki.

Pozycjonowanie stron www jest filozofią, która zmienia się wraz z rozwojem cywilizacji na ziemi. Im bardziej rozwija się ziemska cywilizacja, tym bardziej zmienia się SEO. Pozycjonowanie stron internetowych czy sklepów wymaga od specjalisty SEO wiedzy historycznej na temat tego, co działo się w wyszukiwarce i jak ewoluował proces pozycjonowania. Rozpoczynanie pozycjonowania z wiedzą uzyskaną na kursie jest dość powszechne, lecz niestety, ale nie pozwala to osiągać pozycji w TOP10. Praca dobrego specjalisty SEO nigdy nie kończy się po 8 godzinach. Nauka specjalisty SEO trwa całe życie, ponieważ zmiany, jakie zachodzą w wyszukiwarkach są bardzo częste. Pozycjonowanie stron www to także konieczność prowadzania ciągłych testów, które odpowiedzą nam na pytanie, czy nasza metoda faktycznie działa i jest pozytywnie odbierana przez wyszukiwarkę Google. Pozycjonowanie witryn internetowych opiera się głównie na definiowaniu wartości.

Aby pozycjonować strony www należy tworzyć wartościowe treści, które nadają wartości linkom prowadzącym do strony klientów. Pozycjonowanie wymaga także umiejętności tworzenia stron zapleczowych, które będą odpowiadały definicji wartości dla wyszukiwarki Google, jak i dla użytkowników Internetu. Na te czynności poświęca się najwięcej czasu. Pozycjonowanie w szerszym znaczeniu to także ciągła praca nad zaindeksowaniem całej zawartości strony. Niestety, ale nie każdy przywiązuje wagę do takich szczegółów. Przygotowanie strony www do pozycjonowania wymaga wielu godzin pracy oraz analiz. Z pozycjonowaniem jest jak układaniem glazury na ścianie. Jeśli nie przygotuje się odpowiednio podłoża, to nie zrobimy tego prawidłowo. Pozycjonowanie stron www jest procesem, który wymaga wykonywania działań każdego dnia. Proces pozycjonowania nie polega na dodaniu raz na jakiś czas paczki linków do strony i czekaniu na efekty, a na ciągłym działaniu.

Nie każda strona www jest w stanie dobrze się pozycjonować po jednorazowej optymalizacji. Dlatego też czasami trzeba przeprowadzać ją kilka razy w różnych kombinacjach, aż któraś okaże się prawidłowa i strona zacznie pokazywać się na pozycjach. Proces wprowadzania strony www do TOP10 wyników wyszukiwania opiera się także na stworzeniu receptury podobnej do ciasta, która sprawi, że dana domena zacznie piąć się do góry. Receptura to inaczej dopasowanie odpowiedniej liczby linków, stron zapleczowych oraz treści, które w połączeniu dadzą efekt w postaci widoczności strony w TOP10 wyników wyszukiwania. Zagadką w pozycjonowaniu jest właśnie znalezienie odpowiednich proporcji każdego składnika, aby w połączeniu przyniosły one zamierzony efekt. Nie jest to proste, ponieważ wymaga rozpisywania strategii dla każdej strony czy sklepu www indywidualnie.

Dodaj komentarz